Ana sayfa Haber Bilim-Teknoloji Apple Haritalar İşletme Kaydı

Apple Haritalar İşletme Kaydı

3
0

Apple Haritalar İşletme Kaydı

İşletmenize müşteri çekmenin para ödemeden yapılabileceği yollardan birisi de mobil cihazlarda yapılan yerel aramalarda, yerel dizinlerde ve haritalarda işletmenizin yer almasını sağlamaktır. Yerel SEO açısından oldukça önemli olan işletmenin haritalara eklenmesi konusunda, mobil teknoloji alanında lider firmaların başındaki Apple‘a ait haritalar uygulamasının da büyük önemi bulunuyor. Türkiye’de harita üzerinden işletme aramak belki daha yaygınlaşmadı ama işletmenizin geleceği için şimdiden yapılacak en basit ve kolay yatırım yollarından biri.

Dijital işletme dizinlerinin en önemli haritalarından birisi Apple Haritalar. Bu haritaya işletme eklemek ise oldukça kolay. Atmanız gereken adımlar şu şekilde:

  1. Apple Maps Connect adresine Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Kimliğimiz yoksa, yeni bir tane oluşturabiliriz.
  2. Mevcut işletmelerimizi Yerlerim bağlantısından görüntüleyebiliriz. Yeni bir işletme eklemek için üst soldan, Yer Ekle’ye tıklıyoruz.
  3. Daha önceden işletmenin eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, işletme adını yazıp aratın. Sonuçlarda yoksa, alt taraftaki Yeni Yer Ekle linkini takip edin.
  4. Gerekli alanları doldurup adımları takip ediyoruz. İşletme onayı için telefonla aranacaksınız. Size verilen kodu ilgili alana girdiğinizde son sayfaya erişebileceksiniz. Denetime gönder bağlantısını tıklayarak da işletmenizi denetime gönderebilirsiniz. 2-3 gün içinde sonuç alabileceksiniz.
  5. Daha önceden bir işletmeyi haritaya eklediyseniz, yer ekle sayfasından işletmenizi aratın ve çıkan sonuca tıklayın. Alt sağda bulunan Bu Yeri Talep Et butonuna tıklayın ve işletme detaylarını düzenleyip, yukarıdaki adımları takip edin. Onayın ardından artık bu işletme de sizin yönetiminize girecektir.

İşletmeniz artık Apple ürünlerindeki, iPhone dahil, tüm haritalarda listelenecektir.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sayfamızı sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Bize Sorun