Ana sayfa Haber Bilim-Teknoloji Foursquare/Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Foursquare/Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

169
0

Swarm ve FoursquareMekanlara check-in yapma, arkadaşlarla bunu paylaşma, mekan önerisi alma gibi birçok işe yarayan Foursquare, kimi zaman gizliliğimizin ihlal edildiği hissi verebiliyor. Foursquare, veya yeni adıyla Swarm hesabını silmek ise çok kolay.

Foursquare, konum tabanlı bir sosyal ağ web sitesidir. 2009 yılında Birleşik Devletler’de kurulan Foursquare “Dünyanın her yerinden seveceğiniz yerleri bulmanıza yardımcı olur.” sloganıyla sosyal medya platformları arasında yerini aldı. Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından kurulan bu sosyal mecra dünya genelinde hızla yayıldı. Türkiye’de de oldukça popüler olan yazılımın ülkemizdeki üye sayısı milyonların üzerinde. 5 Mayıs 2014 tarihinde Foursquare yer belirtme işini yan uygulaması olan Swarm’a devretti. Bu çoğu kullanıcının sinirlerini altüst etse de alışanlar alıştı, alışamayanlar uygulamayı terk etti. Elbette uygulamayı terk edenler arasında hesabını silmek isteyen kullanıcılar vardır. İşte biz o kullanıcılar için buradayız. Bu başlıkta Foursquare ve Swarm hesap silme işlemini anlatacağız.

Foursquare veya Swarm hesabınızı silmek için işlemleri Web üzerinden yapmanız gerekiyor. Mobil uygulamalarda hesap silmek mümkün değil. Foursquare ve Swarm hesabınızı silebilmek için aşağıdaki iki şartı yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bu şartlar:

  1. Foursquare kullanıcı adı ve şifreniz
  2. İnternet’e erişimi olan herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar

İhtiyacınız olan yukarıdaki bilgilere sahipseniz, https://tr.foursquare.com/ adresine girin, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Ardından da aşağıdaki hesap silme linkine tıklayarak açılan sayfadan hesabınızı kalıcı olarak silin.

Foursquare ve Swarm Hesap Silme Linki: https://tr.foursquare.com/delete_me

Yukarıdaki bağlantı sayesinde hesabınızı silebilirsiniz, hesap silme işleminin ardından kapanan hesap kurtarılamıyor. Bu konuda hesabınızı silmeye karar vermeden önce iyice düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Kimsenin yer işaretleri boşa gitsin istemeyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here