Ana Sayfa Haber Kamu Vergi Borcu Sorgulama

Vergi Borcu Sorgulama

26
0

Vergi Borcu Sorgulama

İnternet üzerinden vergi borcu sorgulama imkanı ile beklenmedik sürprizlerle karşılaşmanın önüne geçmeniz mümkün. Devlete tam olarak ne kadar borcunuz var bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız artık işiniz çok kolay. Çünkü e-devlet üzerinden borçlarınızı rahat ve sorunsuz bir şekilde öğrenmeniz mümkün. Ayrıca bir çok telekomünikasyon, internet ve dijital televizyon platformları da bu sisteme entegre.

Bundan böyle sizlerde hızlı bir şekilde online kanallar aracılığı ile İnternetten Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme hizmetlerinden yararlanabileceksiniz. Online işlemler menüsü altında kredi kartınız aracılığı ile devlete ne kadar tutarında borcunuz var ise tüm borçlarınızın dokümanlarını panelde görebilecek ve ödemelerinizi de yapmaya başlayarak devlete karşı borcunuzu ödemiş olacaksınız.

VERGi BORCU YOKTUR SORGULAMA

Günümüzde pek çok kişi devlete karşı vergi borcundan habersiz. Böyle durumlarda ise borcunuzun tam olarak ne kadar olduğunu öğrenebilmeniz adına hiçbir şekilde zorluk çekmenize gerek kalmadan tüm işlemleri online çatısı altında basit adımlar ile yapmaya başlayacaksınız. Hızlı ve bir o kadar da sorunsuz bir şekilde Vergi Borcu Sorgulama yoluna da başvurarak borçlarınızı öğrenebileceksiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GIB) resmi internet sitesine girerek e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Aşağıda ki bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

VERGİ BORCU YOKTUR DİLEKÇESİ

Ayrıca bir kuruma “vergi borcu yoktur” yazısı vermek istiyorsanız, aşağıdaki linkten dilekçe yazmanız gerekiyor. Yine sanal ortam üzerinden bu sorgulamayı yapmak isterseniz, Vergi Borcu Yoktur Dilekçesi linkine tıklayarak online olarak kendi adınıza borcu yoktur belgesi düzenletebilirsiniz. Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri girdiğinizde dilekçe otomatik olarak oluşacaktır. Formu gönderdiğinde

ARAÇ VERGİ (MTV) BORCU SORGULAMA

Kısaca anlatmak gerekirse, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GIB) resmi internet sitesini açın. “Motorlu Taşıtlar” bölümüne tıklayın. Karşınıza MTV ödeme ve sorgulama ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden Motorlu Taşıt Vergi Borcu Sorgulama seçeneğine tıklayarak sorgu bölümünü açın. Ardından araç sahibinin kimlik bilgileri, araç tescil tarihi ve aracın model yılı istenecektir. Bu bilgileri de doğru girin. Borç ödeme veya sorgulama ekranı açılacaktır. İşte buradan itibaren vergi borçlarınızı inceleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz