Ana sayfa Haber Sağlık Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

128
0

Diş Doktoru

Çocuklukta ve gençlikteki parlak ve beyaz gülümseme yıllar ilerledikçe yerini sarı renkli dişlere bırakır. Diş renginin değişmesinde farklı etmenler rol oynayabilir. Beslenme alışkanlıkları, sigara, çay, kahve kullanımı, ilaç kullanımı, diş minesinin zayıflaması bu değişikliklere sebep olabilen başlıca etmenlerdir. Tekrar parlak ve beyaz bir gülümsemeye sahip olabilmek için günümüzde çeşitli yöntemler kullanılmakta. Bunların en tercih edilenlerinden biride lazerle diş beyazlatma yöntemi.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Lazerle diş beyazlatma ve aydınlatma, diş yüzeyini kaldırmadan ya da zarar vermeden beyazlatmak için çok etkili bir yoldur. Bu teknikle dişlere lazer ışığı verilerek dişlerin hızlı bir şekilde beyazlatılması amaçlanır. Hızlı ve etkili olması oldukça popüler olmasına neden olmuştur.

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Önce diş hekimi, diş etlerinizi korumaya alır ve bir çeşit koruyucu takar. Sonra bir diş beyazlatma ürünü ile dişlerinizin üzerini boyar. Daha sonra sürülen kimyasalı etkinleştirmek için lazer ışığı tutar bu işlemin süresi dişinizin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu süreç genellikle diş başına 30 saniye gibi bir süredir. Tek dişinize uygulayabileceğiniz gibi tüm dişlerinize de uygulayabilirsiniz.

Diş Doktoru Kontrol

Lazerle Diş Beyazlatmanın Farkı Ne?

Teknolojideki gelişmelerle beraber ortaya çıkan lazerle diş beyazlatma sayesinde daha hızlı, daha kolay ve güvenli bir şekilde dişleri beyazlatmak mümkün. Diğer yöntemlerde daha önceden yapılması gereken pek çok hazırlık olduğu gibi. Evde takmanız gereken aparatlar. Diş hekimine birkaç ziyaret, uzun saatler gibi zahmetli ve birazda acı verici evreler var. Oysa lazerle beyazlatma diş doktoru ile tek randevuda ve 30 ile 90 dakika içinde tamamlanan bir işlem.

Beyazlatma Kitleri İle Aynı Sonuçları Alınır Mı?

Dişlerinde çok küçük diş lekelenme olan kişiler için evde diş beyazlatma en iyi seçeneklerden biri olabilir. Bu kiti uyku sırasında ağzınıza takmanız gerekir. Bu işlemi her gece uygularsınız. Bu kitin içine ince bir beyazlatma jeli sıkarak 1 ya da 2 hafta boyunca kullanırsınız. Ancak ağır sararmalarda bu yöntem tam sonuç vermeyebilir ya da 6 hafta gibi çok daha uzun bir zaman dilimi alabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here