Ana Sayfa Haber Teknoloji Twitter QR Nasıl Kullanılır?

Twitter QR Nasıl Kullanılır?

26
0

Twitter QR Kod

Twitter, Snapchat’te bulunan QR kod okutarak takip etme özelliğini kullanıma açtı. Peki Twitter QR Kod Nedir ? Twitter QR Nasıl Kullanılır? Twitter QR kod özelliğini devreye sokarak diğer kullanıcıları daha kolay takip edebilmemizin önünü açtı. Sosyal medyada Snapchat benzeri olan bu özellik çok konuşuldu. Bizler de bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşmak istedik.

Twitter, geçtiğimiz gün sunduğu yeni özelliğiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kullanıcılar QR kodlarından faydalanarak Twitter’daki diğer hesapları takibe alabilecek. Snapchat’in QR kod özelliğinin benzerini getiren Twitter’ın bu özelliği ne işe yarıyor? Ve nasıl kullanılıyor?

Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelen son güncellemesiyle birlikte kullanılabilen QR Kod tarama özelliği ile diğer kullanıcıları kolayca bulup, takip edebilirsiniz.

Kendi QR kodunuzu bulmak için Twitter uygulamasını açtıktan sonra solda yer alan menüden QR Kod sekmesine dokunun ve açılan tarayıcıda QR Kodum butonuna tıklayın. (iOS işletim sisteminde Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz.

QR kodunuzu kaydetmek ve paylaşmak istiyorsanız aynı sayfada sağ üst köşedeki paylaş butonuna tıklayarak Kaydet ya da Şununla paylaş seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bir kullanıcıyı takip etmek istiyorsanız, QR kod tarayıcı açık konumdayken karşıdaki kişinin QR kodunu taratıyoruz ve çok sürmeden kişinin profilini kolaylıkla bulabiliyoruz. Buradan profili ziyaret edebilir ve takip edebilirsiniz. Başka bir kullanıcıyı bulmak istiyorsanız “başka bir tane tara” butonunu kullanabilirsiniz.

FİKRİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz