Ana sayfa Haber Üniversite Mahallesi Spor Temalı Park’ı Tamamlandı

Üniversite Mahallesi Spor Temalı Park’ı Tamamlandı

289
0

Üniversite Mahallesi Spor Temalı Park

4 MİLYON TL MALİYETLİ YATIRIMI TAMAMLANDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortahisar ilçesinin Üniversite Mahallesi’nde şehre kazandırılan Spor Temalı Park’ın inşaatı tamamlandı. Yaklaşık 4 milyon TL’lik maliyeti tamamen Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanan ve 5 bin 653 metrekare alan üzerine kurulan park, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek spor temalı parkı olarak öne çıkıyor.  Spor Temalı Park’ın içerisinde çocuk oyun alanı, koşu pisti, spor alanları, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı otopark, kapalı spor salonu (kapalı spor salonunun içerisinde iki adet jimnastik salonu ve bir adet squash salonu) piknik alanı ve kafeterya bulunuyor.

SPOR AĞIRLIKLI YAŞAM ALANI

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’a son derece önemli bir yatırımı daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Söz konusu yatırımın adından da anlaşılacağı gibi spor ağırlıklı bir yaşam alanı olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “ Trabzon’umuz son derece güzel bir yaşam alanına daha kavuşmuştur. Spor temalı parkımız hem büyüklüğü, hem maliyeti, hem de vatandaşlarımıza sunduğu olanaklar açısından dev bir yatırımdır. Şehrimize böylesine güzel bir yatırımı daha kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİ

Spor Temalı Park içerisinde bulunan tesislerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri gibi işletilerek halkın rahatlıkla faydalanabileceği, fiyatların makul düzeyde tutulduğu ve kâr amacı gütmeden insanlara faydalı olacak şekilde işletilmesinden yana olduğumuzu Trabzon.net.tr yönetimi olarak bilgilerinize sunar, tekrardan tesisimizin tüm Trabzon Halkına hayırlı olmasını diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here