Ana sayfa Trabzon Konaklama Uzungöl Balayı Rehberi

Uzungöl Balayı Rehberi

308
0

blank

Uzungöl evlilik sonrası romantik bir balayı geçirmek için tercih edebileceğiniz doğa ile baş başa kalabileceğiniz Doğu Karadeniz’in göz bebeği mekanlardan sadece biri. Trabzon iline yaklaşık 99 km mesafede (Özel aracınızla yaklaşık 70-80 dk sürüyor) olan bu güzel yerleşim yeri adı üzerinde gölü ile bilinen bir doğa harikası. Uzungöl yeşil ormanları, temiz havası, sıcak kanlı insanları ve doğal ortamı ile balayında vakit geçirmek isteyeceğiniz sade bir mekan.

UZUNGÖL REHBERİ

Küçük bir alanı kaplamasına rağmen son yıllarda artan talebi karşılamak adına Uzungöl‘de çeşitli konfor seçenekleri sunan pansiyon / motel’den tutun lüks Uzungöl Otelleri bulabilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize uygun konaklama alternatifleri bulabilirsiniz. Bu şekilde balayınızda sıcak ve bunaltıcı plaj tatili veya betonlaşmış şehir ortamından uzaklaşıp huzurlu bir balayını tercih etmek istiyorsanız, Uzungöl‘de doğa ile başbaşa hoşca vakit geçirebilir yürüyüş yapabilirsiniz. Eşinizle beraber romantik akşam yemeği, göl etrafında romantik bir yürüyüş ve şehir stresinden uzak güzel bir balayı geçirmek istiyorsanız Uzungöl bu anlamda sizin için iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır.

Son dönemlerde günlük kiralık evler de konaklama için diğer bir alternatif sunmaktadır. Bu anlamda günlük kiralama için ev sahipleri veya aracı firmalarla iletişime geçmeniz mümkün. Uzungöl‘de mevcut otellerin yıllardır sunmakta olduğu Bungalow Otel konseptinin biraz daha üzerinde olan günlük kiralık ev türü konaklama Uzungöl Balayı planınız için biraz pahalıya gelebilir. Genelde kalabalık ailelerin tercihi olarak hesaplı olduğu nitelendirilen ev kiralama seçeneğini bu durumu da göz önünde bulundurarak araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Klasik Karadeniz insanını biliyorsanız eğer burada hiç yabancılık çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Balayınızın doğa ile geçen günlerine sabah kahvaltılarında muhlama yiyerek güne başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca temiz havayı ciğerlerinize dolduracağınız sabah yürüyüşleri ve Uzungöl‘de kısa süren uykulara rağmen uykunuzu alarak uyanmak yaşayacağınız keyiflerin başında gelecektir.

UZUNGÖL’E ULAŞIM

Balayı geziniz için araç kiralayabilirsiniz veya kendi aracınızla gelebilirsiniz, fakat tur’a katılarak gelmenizi tavsiye etmiyoruz. Trabzon‘un merkezinde bulunan Büyük Liman karşısında Çömlekçi Mahallesi minibüs duraklarından kalkan Çaykara Tur otobüsleri ile 2019 yılı için 18TL karşılığında gidebilirsiniz. (Öğrenci indirimi uygulamıyorlar. Ücret tek tip.) Yaz aylarında ortalama yarım saatte bir, kış aylarında ise saat başı kalkan seferlerle yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Uzungöl‘e ulaşmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here