Ana sayfa Trabzon Kurumlar KTÜ Farabi Hastanesi

KTÜ Farabi Hastanesi

391
2

KTÜ Farabi Hastanesi

KTÜ Farabi Hastanesi, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü arasında 1980 yılında imzalanan protokol ile faaliyete geçmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni Kampüsü içerisinde 38.000 m2 kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını aldığı binalara ise 1986 yılında taşınmıştır.

Farabi Hastanesi, 20 ana bilim dalı ile Tıp Fakültesi öğrencilerini çağdaş tıp eğitiminin gerektirdiği bilgi ve beceri ile donatmaya çalışmaktadır. Hastanede Hematoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji alanında modern laboratuarlar bulunmaktadır. Manyetik Rezonans görüntüleme, Anjiyografi Ünitesi, Bronskoskopi ünitesi, invazif radyolojik girişim ünitesi vb. görüntüleme hizmetleri de verilmektedir.

Eğitim ve araştırma yanında bölge hastanesi konumuyla KTÜ Farabi Hastanesi, Doğu Karadeniz Bölgesinin tamamına hizmet veren 800 yatak kapasiteli bir komplekstir. Farabi Hastanesi, çağdaş sağlık hizmeti sunumu anlayışıyla vatandaşların ruh ve beden sağlığını koruyup geliştirmek için 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.

KTÜ FARABi RANDEVU

KTÜ Farabi Hastanesi, poliklinikleri için online randevu hizmeti verilmektedir. Öğretim Üyesi Muayeneleri için ise ilgili irtibat numarasından hafta içi 14:00 – 16:30 saatleri arasında telefonla randevu talebinde bulunulmaktadır.

KTÜ Farabi Hastanesi online randevu sistemi, MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) dışında kendi internet sitesi üzerinden 02.10.2020 tarihi itibariyle sağlanmaktadır. İnternet üzerinden alınan randevular tüm poliklinikler için sınırlı tutulmuştur. Yani internetten randevu alamazsanız sabah erken saatte Farabi Hastanesi’ne giderek randevu alma şansınız var. Randevu saatinden 15 dk önce hazır olmanız gerekiyor.

Randevularınızı 1 gün öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Gelemeyeceğiniz randevuları sistem üzerinden iptal etmeniz ihtiyaç sahibi insanların hizmet almasını sağlayacaktır. Lütfen bu konuyu dikkate alın.

KTÜ FARABi HASTANESi OTOPARKI

Farabi Hastanesi hizmetlerinden en anlamsızı ise otopark bölümüdür. Hastaneye ait ücretsiz otopark bulunmamaktadır. Bu sebeple hasta yakınları araçlarını yol kenarlarına ve hastane çevresinde boş bulduğu yerlere park etmek zorunda kalmaktadır. KTÜ Diş Hekimliği Fakültesi yan tarafında ise hastaneye bağlı ücretli otopark bulunmaktadır.

Kıt kanaat imkanlarıyla Trabzon ve çevre illerden gelen hasta yakınları araç park etmek için ikinci bir zorluğu da Farabi Hastanesi çevresinde park yeri ararken yaşamaktadır.

KTÜ FARABi HASTANESi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Farabi Hastanesi, Akçaabat ilçesi ve şehir merkezinden direkt ulaşım mevcuttur. Akçaabat – KTÜ Otobüs Seferleri, Beşirli – TIP Otobüs Seferleri, Meydan – TIP, Atatürk Köşkü – TIP Otobüs Seferleri ve Meydan – Farabi dolmuşları ile sabah 06.00 akşam 00.00 saatleri arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

Telefon : 0 (462) 377 54 54
Faks : 0 (462) 325 05 18
E-Posta : farabibashekimlik@ktu.edu.tr
Adres : Üniversite Mah., Farabi Caddesi. No:17, 61080 Ortahisar / TRABZON

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here