Ana sayfa Trabzon Kurumlar Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

422
0

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde hizmet veren Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 7 Kasım 2016 itibariyle Yenimahalle / Ortahisar / Trabzon‘da yapılan yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 62 üniteli, 5 yataklı, 4 ameliyathanesi ile hizmet vermektedir. Yeni binasıyla daha çok hastaya hizmet verebilecek kapasitede olan sağlık tesisi son teknoloji elektronik cihazlarla da desteklenmiştir.

Toplumun ağız ve diş sağlığının korunması ve tedavisinde, alanında uzman sağlık çalışanları ile hasta ve çalışan hakları gözetilerek, bilimsel gelişmeler ve son teknoloji cihazlarla, sağlık uygulamalarını en üst seviyede kaliteli ve güvenli bir şekilde aşağıda isimleri yer alan 9 alanda hizmet sunulmaktadır.

  1. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Kliniği
  2. Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti) Kliniği
  3. Engelli Kliniği
  4. Genel (Entegre) Klinikler
  5. Ortodonti Kliniği
  6. Periodontoloji Kliniği
  7. Protetik Diş Tedavisi Kliniği
  8. Restoratif (Konservatif) Diş Tedavisi Kliniği
  9. Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Kliniği

Hastanede ayrıca alınan hareketli protez ölçülerinin diş protez teknisyenlerince diş dizimi, modelaj, mufla, tesviye, polisaj ve protez tamirleri işlemleri de yapılmaktadır.

AMELİYATHANE HİZMETLERİ

Hastanede ayrıca genel anestezi altında engelli, çocuk ve erişkin hastalar başta olmak üzere diş tedavi hizmeti sunacak donanıma sahiptir.

Trabzon Diş Hastanesi

Spastik Özürlü ve Zihinsel Engelli Hastaların lokal anestezi altında gerçekleştirilemeyen ağız ve diş tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla hastanede tam teşekküllü ameliyathane oluşturulmuştur. Bu birimde engelli hastaların diş çekimi, komplikasyonlu diş çekimi, gömülü diş çekimleri ve diğer cerrahi operasyonlarla, dolgu, (amalgam, ışınlı, kompozit, cam ionomer dolgu vb.) kanal tedavisi ve diş taşı temizliği sabit ve hareketli protez işlemlerinin genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında gerçekleştirilmektedir.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hizmetlerinden faydalanmak isteyen engelli ve yaşlı evde bakım hastalarına ev ziyaretleri yapılarak, evde ağız muayeneleri ve tedavilerini gerçekleştirebilmek amacıyla evde bakım birimi kurulmuştur. İşleyişte Sağlık Müdürlüğü evde bakım hizmetleri koordinasyon birimine kayıtlı evde bakım hastalarından ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalara randevu verilerek ev ziyaretleri yapılmaktadır. En az 1 gün önce ziyaret edilecek hasta aranarak randevu alınmaktadır. Gerekli durumlarda randevu tekrarları yapılmaktadır.

TRABZON AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ ACİL SERVİSİ

Acil Hizmetleri alveolit (çekim yeri iltihabı), akut ağrı,  akut abse müdahalesi, kanama müdahalesi vb. acil şikayetleri ile başvuran hastalara yapılan acil tıbbi müdahaleyi kapsar. Geceleri ansızın oluşacak bir diş ağrısı ile sabaha kadar kıvranmak zorunda kalmak kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bünyesinde Acil Polikliniği bulunmaktadır. Günün istediğiniz saatinde dişiniz ile ilgili bir probleminiz olduğunda, hastanenin acil servisine başvurabilirsiniz. Gecenin bir saati dişiniz ağrıdığında sabahı beklemek zorunda da değilsiniz. Diş hastanesi acil servisine hemen gidebilirsiniz. 7/24 Acil servis açık.

Not: Pandemi dolayısıyla alınan önlemler doğrultusunda çalışma sistemi ve gece verilen hizmetlerde değişiklik olabilmektedir.

MHRS – ONLİNE RANDEVU

Trabzon MHRS Randevu SistemiTrabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online olarak veya Alo 182 hattını telefonunuzla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu Alma / Hasta Kayıt

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ ULAŞIM

Hastane, Trabzon Fuar Alanı olarak bilinen Yenimahalle sahilindeki boş arazinin hemen karşısında bulunmaktadır.

Hastaneye şehir içinden Meydan Parkı ve Merkez Büyük Postane yanından hareket eden Yenimahalle dolmuşları ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezinden gelecek olan hastalar bu dolmuşları kullanarak hastaneye ulaşabilir.

Şalpazarı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Tonya, Çarşıbaşı, Akçaabat, Düzköy ilçelerinde oturanlar hastanemizden sağlık hizmeti almak istediklerinde bu ilçelerde bulunan Trabzon dolmuşları ve belediye otobüslerini kullanarak hastaneye ulaşabilirler. Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Devlet Sahil Yolu üzerinde bulunduğu için şehrin batı tarafından gelen tüm toplu ulaşım araçları hastanenin önünden geçmektedir. Ayasofya Müzesi‘nin altında bulunan akıllı döner kavşağı geçtikten sonra ilk otobüs durağında indiğinizde hastane sağ tarafınızda olacaktır.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ulaşım

Hastaneye Of, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Sürmene, Köprübaşı, Araklı, Arsin, Yomra, Maçka ilçelerinden gelecek olan hastalarımız şehir merkezine geldikten sonra Pazarkapı (Moloz) veya Meydan Parkı’ndan hareket eden Yenimahalle dolmuşlarını kullanmaları gerekmektedir. Bu ilçelerden gelen hiç bir toplu taşıma aracı hastanenin bulunduğu bölgeye gitmemektedir.

Özel araç ile hastaneden sağlık hizmeti almak isterseniz, sahil yolunu takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hastanemize gelen hastalarımız için hastane önünde araç park alanlarımız mevcuttur. Hastanemize müracaat eden engelli hastalarımız için de hastane önünde kolay ulaşılabilir alanda engelli park alanı mevcuttur.

Trabzon Havalimanı civarından gelmeyi düşünenler için farklı bir alternatif olarak Trabzon Havalimanı Havaş Servisleri ile de ulaşabilirsiniz.

TRABZON AĞIZ VE DİŞ HASTANESİ İLETİŞİM

Tel      : 0 462 230 09 60
0 462 230 53 11
Fax      : 0 462 230 15 64
E-Mail  : trabzonadsh@saglik.gov.tr
Web    : www.trabzonadsm.gov.tr
Adres  : Yenimahalle Mahallesi, Devlet Sahil Yolu Cd. No:279, 61040 Ortahisar/Trabzon

DİLEK İSTEK VE ŞİKAYETLER

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek veya bilgi almak için CİMER yolu ile başvuruda bulunmanız daha sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak için 182 üzerinden telefonla veya internetten online randevu (MHRS) sistemi veya resmi web sitesi üzerinden güncel bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini vey CİMER’i kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here