Ana sayfa Turizm Boztepe Çay Bahçesi

Boztepe Çay Bahçesi

828
1

Boztepe Çay Bahçesi - TRABZON

Boztepe Çay Bahçesi, Trabzon şehir merkezine hakim bir tepe üzerinden Trabzon Limanından Akçaabat’a kadar geniş bir manzara seyir keyfi yaşayabileceğiniz, açık alanda oturabileceğiniz çay bahçesi şeklinde masaların olduğu ve ayrıca içerisinde kapalı çardakların da bulunduğu turistik bir yerdir.

Trabzon’da yaşayan halkın, Trabzonlu gurbetçilerin ve şehri ziyarete gelen yerli-yabancı turistlerin vazgeçilmez zevki manzara eşliğinde semaverde çay içmektir. Boztepe Çay Bahçesi, Trabzon Havalimanı‘ndan Akçaabat’a kadar uzanan bir alanı seyir imkanı tanımaktadır. Özellikle Trabzon’un en işlek trafiğinin bulunduğu büyük liman kavşağı ve Tanjant’ta bulunan Baro Binasını buradan çok net görebilir, güneşli ve güzel bir günün akşamında çayınızı yudumlayarak bu güzel manzarayı izleyebilirsiniz.

Trabzon Boztepe Çay Bahçesi

Boztepe Çay Bahçesi’nin şehre bakan balkonlu alanlarına özel işletmeler tarafından hizmet verilmektedir. Genellikle bu işletmelerin menülerinde semaver, çekirdek ve ufak atıştırmalık türde hazır ürünler bulunmaktadır. Yöresel lezzetleri tatmak ve karnınızı doyurmak için Boztepe Çay Bahçesi doğru bir seçim olmayacaktır.

Piknik alanında, yaz aylarında semaver çayı alternatifi olarak közde mısır ve haşlanmış mısır satan seyyar satıcılara da rastlamanız mümkün. Boztepe Çay Bahçesi içerisinde herkesin ücretsiz faydalanabileceği piknik masaları da bulunmaktadır. Evden hazırlık yaparak burada sevdiklerinizle birlikte piknik yapmanız mümkün.

Boztepe Çay Bahçesi - Ortahisar / TRABZON

Boztepe Çay Bahçesi etrafında askeri alanlar bulunmaktadır. Bu yüzden Boztepe Piknik Alanı sınırlı alanı kapsamaktadır. Şehir manzaralı alanlar genellikle özel işletmelere devredilmiş, arkada kalan askeri alan sınırındaki ormanlık alanda ise işletme bulunmayıp herhangi bir piknik masası ve çardak koyulmamıştır. Ancak kendi imkanlarınızla burada yere kuracağınız piknik sofranızda keyif yapmanız mümkün.

Son olarak şehri ziyaret eden turistlere tavsiyemiz Boztepe Çay Bahçesi’nde semaver çayını yudumlayarak bir akşam manzarasını mutlaka izleyin. Çünkü, Boztepe kesinlikle Trabzon’da gönlünüzü çalacak yerlerden biri. Trabzon tatiliniz sırasında mutlaka buraya uğramalı ve bu keyfi mutlaka yaşamalısınız.

Trabzon - Boztepe'de Semaver Keyfi

BOZTEPE ÇAY BAHÇESİ ULAŞIM

Boztepe Çay Bahçesi ulaşım açısından şehir merkezine çok yakın ve ulaşım alternatifi de fazla. Biz aşağıda bu alternatifleri anlatacağız, siz kendiniz için uygun olan yolu kullanarak Boztepe Piknik Alanı’na ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracınızla 2-3 dakikalık bir mesafede yer alan piknik alanına yürüme çıkmanızı tavsiye etmiyoruz. Yol yokuş ve dik olmasından ötürü dolambaçlı bu da kuşbakışı yakın gözüken mesafeyi uzatıyor. Fakat dönüş yolunu değişiklik olması açısından Kızlar Manastırı önünden geçen Coşkun Karaağaçlı caddesi üzerinden tercih edebilir ve Trabzon’un eski sokaklarını da görebilirsiniz.

Meydan parkın üst kısmında bulunan Boztepe – Piknik Alanı dolmuşlarına binerek yaklaşık 5 dakikalık bir yolculuğun ardından Boztepe Çay Bahçesi’ne ulaşmanız mümkün. Dolmuş fiyatları 2020 yılı itibariyle kişi başı 2,5TL olmakla beraber öğrenci indirimi uygulanmamaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ile “141 – Boztepe Piknik Alanı” sefer sayılı araçlarla da Boztepe Çay Bahçesi‘ne ulaşmanız mümkün. Fakat bunun için şehir içi ulaşım kartı kullanıyor olmanız gerekecek. 141 – Boztepe Piknik Alanı Otobüsleri hareket saatleri için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here