Ana sayfa Turizm Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti

1484
0

Trabzon Atatürk Köşkü

Trabzon Atatürk Köşkü giriş ücreti 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren;

  • Sivil: 10 Lira
  • Öğrenci: 5 Lira

olarak belirlendi. Tek geçişlik ücretler ise 10 lira ve 5 lira olarak düzenlendi.

Trabzon Atatürk Köşkü, belediye tarafından işletildiği için girişte Müze Kart geçerli değil. Trabzon’da şehir içi ulaşımda kullanılan kart ile giriş ücretini ödemeniz mümkün.

Bölgeye toplu ulaşım araçlarını kullanarak gitmeyi planlıyorsanız, tek toplu ulaşım aracı olan Atatürk Köşkü Trabzon Belediye Otobüs Saatleri‘ne buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı Gelir Tarifesi, yapılan müzakerelerinin yapıldığı toplantıda Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, “Elimizde imkan olsa Atatürk’e ait her şeyin çok daha rahat gezilmesini sağlardık. Atatürk Köşkü’nün bakımı, Çal Mağarasının imarı islahı çok pahalı şeyler. Mutlaka bir ücrete tabi olmalı” diyerek Belediye Meclisinde fiyat artışı yapılmasını eleştirenlerin gazını almaya çalıştı.

Oy çokluğu ile kabul edilen Büyükşehir Belediyesi 2020 Yılı Gelir Tarifesi, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir.

Trabzon Atatürk Köşkü giriş saatleri Kış dönemi her gün 15 Ekim – 15 Nisan tarihleri arasında 08:00 – 17:00 saat aralığında ziyaret edebilirsiniz. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte 15 Nisan – 15 Ekim tarihleri arasında ise 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret etmeniz mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here