Announcement

Collapse
No announcement yet.

Çevre Mühendisleri Ne İş Yapar?

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Çevre Mühendisleri Ne İş Yapar?

  Çevre mühendisleri, nüfusu zarardan korumak veya insanların yaşam kalitesini arttırmak için çevre sorunlarına yönelik çözümler belirlemeye ve geliştirmeye yardımcı olur. Bir çevre mühendisi, belediyede geri dönüşüm sürecini iyileştirmeyi amaçlayan bir projeye yardımcı olabilir veya hava kirliliği seviyelerini izlemek ve gerekli önlemleri almak için bir kuruluşla birlikte çalışabilir.

  Çevre mühendisliği ile ilgilenenler sürdürülebilir binaların nasıl oluşturulduğunu veya kirli atık alanlarının nasıl temizlendiğini düşünebilirler. Bu mesleği sürdürmek için, olası çevre mühendislerinin çevre, inşaat, makine veya kimya mühendisliği lisans derecesini tamamlamaları gerekecektir. Ayrıca, çevre mühendisleri genellikle büyük ölçekli süreçleri veya projeleri tamamlamak için ekipler halinde çalıştıklarından, başkalarıyla iyi çalışabilme yeteneğine sahip olmaları gerekir.

  Uzmanlıklar, ortak işverenler, günlük işler ve tipik çevre mühendisliği çalışma ortamları dahil olmak üzere bu meslek hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

  Çevre Mühendisi İşine Genel Bakış
  Çevre mühendisleri yerel, bölgesel ve küresel çevre konularını ele almak için fiziksel, biyolojik ve kimyasal prensipleri uygularken dünyanın doğal kaynaklarını göz önünde bulundururlar. Uzmanlıklarına bağlı olarak, çevre mühendisleri kariyerleri boyunca aşağıdaki projelerden herhangi biri üzerinde çalışabilir:
  • Hava ve su kirliliği izleme ve azaltma
  • Geri dönüşüm ve atık imha yöntemlerinin oluşturulması ve bakımı
  • Verimli yakıt yöntemlerinin geliştirilmesi ve bakımı
  Bu sadece bir çevre mühendisinin kullanabileceği iş türünün küçük bir örneğidir. Bu sektördeki mühendisler, çevreyi korumayı ve yaşamı küresel toplum için daha iyi hale getirmenin yollarını geliştirmeyi amaçlayan herhangi bir proje üzerinde çalışmayı bekleyebilir.

  Çevre Mühendisleri Özellikleri
  Diğer birçok mühendislik alanı gibi, çevre mühendisliği de aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan çeşitli uzmanlıklar içerir. Çevre mühendisliği alanında bir kariyere ilgi duyan herkes, bu dinamik alanda mevcut olan tüm seçenekleri keşfetmekten faydalanacaktır:

  Jeofizik Mühendisliği
  Bu çevre mühendisliği uzmanlığı genellikle mineraller, gazlar ve petrol dahil olmak üzere dünyadan çeşitli kaynakların çıkarılmasında yer alan yöntemleri inceler. Bir jeofizik mühendisi özel bir petrol şirketi veya madende iş bulabilir ve daha güvenli ve / veya daha verimli ekstraksiyon yöntemleri geliştirmeye yardımcı olabilir.

  Su Kaynakları Mühendisliği
  Su kaynakları mühendisliği, su kaynaklarını yönetmek için yeni ekipman yaratmaya odaklanır. Bir su kaynakları mühendisi, kuyular, doğal kaynaklar ve su arıtma tesisleri veya ilgili tesislerle ilgili projeler üzerinde çalışabilir.

  Ekoloji Mühendisliği
  Nispeten yeni bir mühendislik alanı olan ekolojik mühendislik, çeşitli ekosistemlerin yapımını, tasarımını ve izlenmesini vurgular. Ekolojik mühendisliğin temel amaçlarından biri, insan nüfusunun çevre ekosistemleriyle daha iyi entegre olmasına yardımcı olmaktır.
  Trabzon & Samsun Proje Koordinatörü
Working...
X