Ana sayfa Turizm Uzungöl Uzungöl Ulaşım Ücreti ve Alternatifleri

Uzungöl Ulaşım Ücreti ve Alternatifleri

672
0

Uzungöl Ulaşım Yolu - Çaykara / TRABZON

Uzungöl gezinizi ülkenin batı illerinden planlıyorsanız öncelikle Trabzon şehir merkezine ulaşmanız gerekiyor. Trabzon şehir merkezine hangi yolla gelirseniz gelin, buradan sonraki süreçte Uzungöl ulaşım alternatifleri karayolu ile sınırlı.

Trabzon’a ulaşım için kullanabileceğiniz havayolu firmalarından başlıcaları olan THY, Anadolujet, Pegasus ve Sunexpress isimli firmalar şehre düzenli olarak uçuş düzenlemektedir. Karayolunda ise öne çıkan Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Kamil Koç ve Sahil Yıldızı gibi global otobüs firmalarından söz edebiliriz.

Trabzon merkezine 99 km mesafede olan Uzungöl’e yol boyunca otoyolda yer alan tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trabzon – Rize sahil yolunu takip ederken sol tarafınızda karadeniz sahili, sağ tarafınızda ise yeşil doğa manzaraları eşliğinde Yomra, Arsin, Araklı ve Sürmene ilçelerini geçerek Of’a ulaşacaksınız. Of ilçe merkezinde, solaklı deresi boyunca ayrılan yolu takip ederek yolunuzun üzerinde tarihi Hapsiyaş Köprüsü civarında mola verebilir, sonrasında Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerinden geçerek 1,5 – 2 saatlik yolculuk sonrasında Uzungöl ulaşım maceranızı sonlandıracaksınız. Sonrasında Uzungöl’de ne şekilde vakit geçirmek istediğinize karar vermek size kalmış.

UZUNGÖL ULAŞIM BİLET FİYATLARI

Açıkcası geziniz için pek Uzungöl ulaşım  alternatifi olduğundan söz etmek mümkün değil. Trabzon’a havayolu veya karayolu ile geldikten sonra, kendi imkanlarınızla gitmek istiyorsanız şehir merkezinden Günübirlik Tura katılmalı veya ÇAYKARA TUR isimli kooperatifin midibüs araçları ile gitmeniz gerekiyor.

Trabzon - Uzungöl Bilet Fiyatları

Trabzon dışındaki illerden düzenlenen paket tur ile gelmeyi düşündüğünüzde bu sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca Karadeniz tur firmaları tarafından düzenlenen organizasyonlardan da yararlanmanız mümkün. Ulaşım dahil fiyat veren paket tur firmaları sayesinde THY, Pegasus, Atlas Jet gibi havayolları ile Uzungöl gezinizi planlayabilirsiniz. Bu paket turlar rehber ve çevre gezilerinin de fiyatlara dahil olduğu Doğu Karadeniz Turları ile Uzungöl’ü keşfetme fırsatına sahipsiniz.

Uzungöl Paket tur fiyatları ve Uzungöl günübirlik tur fiyatları sizlere sundukları gezilecek yer sayısına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. ÇAYKARA TUR isimli firmanın Uzungöl ulaşım fiyatı ise 2020 yılı için sivil 21TL olarak uygulanmaktadır.

ÇAYKARA TUR İLETİŞİM

TRABZON: 0462 321 85 76
ÇAYKARA: 0462 616 22 99
DERNEKPAZARI: 0462 616 22 99
UZUNGÖL: 0462 656 61 41

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here